بلاگ

ویزای 17A برای رشته های پزشکی، پیراپزشکی و تکمیل دوره تکنسین ها

 • ویزای پزشکان و پیرا پزشکان آلمان

  اگر شما از یک کشور غیر عضو اتحادیه اروپا اومدین، به طور کلی به یک مجوز اقامت برای تشخیص صلاحیت حرفه ای ( 17A Section)قانون اقامت یا Aufenthaltsgesetzنیاز دارین برای دریافت این نوع ویزا و بعد از ارزیابی مدارک تون:

  1- در نتیجه ارزیابی (Anerkennungsbeschei) مرجع یا سازمان مسئول ارزشیابی به شما بگه که شما باید آموزش های تئوری و یا عملی بیشتری رو برای دریافت کامل صلاحیت خود به پایان برسونید.

  حالا مراجع ارزشیابی مدارک، سازمان ها و ادارات مختلفی در آلمان هستن مثلا برای رشته های فنی IHKوHWK
  برای اتاق عمل و بیهوشمی ،DKGبرای پزشمکی Ärztekammerپرسمتاری Gesundheitsamtو …… که همه در قالب یک سایت به نام Anerkennung in Deutschlandهست و باید اداره و آدرس مربوطه رو از توی این سایت پیدا کرد که هم شون Anerkennung یعنی معادل سازی رو انجام میدن.

  2- برای گرفتن ویزای 17aشما باید ثابت کنید که توانایی مالی کافی برای تامین مخارج خود در آلمان رو دارید گواهی تمکن مالی از بانک حداقل به مبلغ 8640 یورو که این مبلغ در ویزای شما ثبت شده و شما باید این مبلغ را به همراه داشته باشید.

  3- برای شروع پروسه ارزشیابی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی حتما و حتما شما باید مدرک B2داشته باشید البته بعضی ایالت ها معمولا انتهای پروسه که 5-4ماهی طول میکشه از شما مدرک زبان رو میخوان ولی با توجه به سختی امتحان و ثبت نام در امتحان و مشکلات دیگه باید جوری برنامه ریزی کنید که حتما موقعی که مدرک رو از شما خواستن آماده باشه.

  همچنین برای اطلاعات بیشتر نسبت به مدارکی که برای این نوع ویزا باید ارائه بدین میتونید به آدرس زیر برید:

  https://teheran.diplo.de/blob/2077210/72e0c3258e24905ebe26ed320a10652c/merkblatt-17a-f-data.pdf
  مدارکی رو هم که برای ارزشیابی باید بفرستید معمولا در سایت مربوط به اون ایالت و شهر موجود هستش چه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی و چه رشته های فنی ولی برای اطمینان بیشتر قبل از ارسال مدارک حتما با اون سازمان مکاتبه کنید به طور معمول این مدارک برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیاز هست:

  – کلیه مدارک تحصیلی(دبیرستان، پیش دانشگاهی)
  – کلیه مدارک دانشگاهی (لیسانس و فوق لیسانس و دکترا به همراه ریز نمرات)
  – تعداد واحدهای عملی و تئوری گذرانده شده در دانشگاه به تفکیک
  – گواهی های شغلی (اینکه تو کدوم بیمارستان و کدوم بخش کار کرده دقیقأ مشخص باشه) و مدارک و سرتیفیکیت های مختلف
  – مدرک زبان آلمانی B2
  – شرح وظایف و گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه

  اگه مطلب براتون مفید بود لطفا به ما امتیاز بدید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  اشتراک گذاری:

  مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

  دیدگاهتان را بنویسید